Тільки-но на вулиці потепліло, мешканці Чернівецького району почали наводити лад на присадибних ділянках, прибирати залишки минулорічної рослинності та сміття. На жаль, часто така діяльність завершується спалюванням сухої трави і сміття та нерідко призводить до виникнення пожеж.

Тому, рятувальники Чернівецького району закликають краян дотримуватись наступних правил:

• Не спалювати рослинні залишки на прибудинкових ділянках, сільськогосподарських угіддях, полях чи інших відкритих територіях;
  • Не створювати смітники та не спалювати сміття;
  • Не кидати у непогашені сірники та недопалки на землю чи узбіччя доріг;
  • Не розводити багаття у лісі та лісопосадках;
  • Не дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

Окрім того, нагадуємо випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю забороняється законодавством України та передбачає адміністративну відповідальність відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з накладенням штрафів:

на громадян – від 3 060 до 6 120 грн;

на посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн.

Чернівецьке районне  управління

ГУ ДСНС України