Шановні   буковинці!

Управління Держпраці у Чернівецькій області та

Сторожинецька міська рада інформує:

Нелегальний працівник позбавляє себе гарантованого державою розміру заробітної плати; її своєчасної виплати не нижче мінімальної, офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною, виплати у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, допомоги у разі настання нещасного випадку на виробництві, соціального страхування.

Неоформлений працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії.

Тільки легально оформлений працівник, котрий має достатньо страхового стажу, отримує право на гідну пенсію.

Роботодавець має укласти з працівником трудовий договір, повідомити про його прийняття на роботу державну податкову службу, виплачувати працівнику офіційну заробітну плату в повному обсязі, сплачувати за нього єдиний соціальний внесок.

Виконання цих умов гарантуватиме працівникові здорові і безпечні умови праці.

Роботодавець, який не оформляє офіційно працівників, провокує безвідповідальне ставлення їх до роботи, ухилення від поставлених завдань, неетичну поведінку.

За які порушення трудового законодавства можуть накласти штраф.

Інспектор праці обов’язково нараховує штрафну санкцію за недопущення до проведення перевірки;

за створення перешкод у її проведенні;

за виявлення незадекларованої праці: не уклали трудовий договір з працівниками, не повідомили про найм Державну податкову службу, не сплатили податки.

З усіх інших питань інспектор складає припис, де вкаже, що треба виправити. Якщо ви зробили це в зазначені терміни, вас не притягатимуть до відповідальності.

Оформляйте належним чином працівників, сплачуйте податки та єдиний соціальний внесок – і тоді штраф вам не загрожує.

Шановні буковинці!

Погоджуєтеся працювати без трудового договору?

Не розраховуйте на гідні умови праці. Вас можуть необґрунтовано оштрафувати, звільнити без повідомлення, не заплатити лікарняні, чи компенсацію у разі нещасного випадку.

Роботодавцям!

Ви власник бізнесу і наймаєте працівників без трудового договору?

У разі перевірки інспектори праці Управління Держпраці у Чернівецькій області можуть накласти відчутний штраф за порушення трудового законодавства.

Працювати за трудовим договоромвигідно!

З моменту оформлення трудових відносин найманий працівник має право на:

гідні та безпечні умови праці;

нормований робочий час;

оплачувані та неоплачувані відпустки;

регулярну виплату зарплати не нижче мінімальної;

захист від необґрунтованих штрафів;

можливість навчатися та підвищувати кваліфікацію;

захист від незаконного звільнення;

страхові виплати в разі непрацездатності.