За розподіл газу буковинці заборгували понад 50 мільйонів гривень

 

На початок липня, борг населення за послуги розподілу перед АТ «Чернівцігаз» збільшився  до рекордних 51,3 млн гривень. Відсутність коштів уповільнює роботи з підготовки мереж до опалювального сезону та ставить під загрозу забезпечення безперебійної та безаварійної доставки газу до понад 230 тисяч споживачів газу в Чернівецькій області.

 

Станом на початок липня, побутові споживачі газу заборгували Оператору ГРМ АТ «Чернівцігаз» 51,3 млн грн. З них, 20,6 млн грн затримали в оплаті жителі м.Чернівці. І майже по 8 млн грн боргують споживачі газу, яких обслуговує Вижницьке, Кіцманське та Новоселицьке відділення компанії. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року, заборгованість збільшилася на 57%.

Плата за розподіл – джерело фінансування технологічного процесу доставки газу мережами до кожного споживача, утримання газопроводів та обладнання, їх модернізації, ремонту та реконструкції, зарплати персоналу. За рахунок тарифних надходжень цілодобово працює аварійно-диспетчерська служба 104, здійснюється облік спожитого газу, повірка, ремонт та заміна лічильників.

Попри воєнний стан, АТ «Чернівцігаз» в посиленому режимі готує газові мережі та обладнання до проходження складного опалювального сезону. З початку року, фахівці «Чернівцігазу» замінили у Чернівцях та населених пунктах області 7,5 км газопроводів із запланованих 14,4 км.

«Ми знаємо, що опалювальний сезон буде надскладним. Тому спрямували всі зусилля на оновлення аварійних газопроводів, обслуговування та заміну газорегулюючого обладнання. Однак, рекордна сума заборгованості наших клієнтів ставить під сумнів вчасність завершення цих робіт. Якщо не сплачувати за доставку газу, то компанія не зможе провести заплановані ремонти та заміни мереж. А це несвоєчасна підготовка до опалювального сезону, що загрожує його зривом», – пояснює технічний директор АТ «Чернівцігаз» Максим Ладига.

АТ «Чернівцігаз» закликає клієнтів вчасно сплачувати за послугу розподілу газу, не накопичувати заборгованість та розрахуватися за попередні періоди.

Нагадаємо, плата за розподіл газу немає нічого спільного із платою за газ, як товар. Ці послуги надають різні компанії, а це означає, що за доставку газу потрібно сплачувати  АТ «Чернівцігаз» рівними платежами, до 20 числа щомісяця, в якому надається послуга.

ДОВІДКА

Акціонерне товариство «Чернівцігаз» єдина на території Чернівецької області компанія-ліцензіат з розподілу природного газу. АТ «Чернівцігаз» обслуговує 8 840 км газопроводів. У 2021 році підприємство протранспортувало близько 333,3 млн м. куб. природного газу. Клієнтами компанії є понад 230 тисяч сімей Чернівецької області та близько 3 тисяч підприємств, установ і організацій. АТ «Чернівцігаз» є одним з найбільших роботодавців Чернівецької області. Штат компанії становить близько 1100 осіб.

РГК – технологічна компанія, що розробляє операційні, виробничі, інжинірингові та R&D рішення для газорозподілу. Наші проєктні центри, виробничі потужності і логістична мережа забезпечують сучасним обладнанням потреби української газової інфраструктури та інтегровані з глобальними ринками.