Буковинські платники сплатили до казни понад 2,1 млрд гривень ПДФО

Протягом першого півріччя 2022 року платники податків Буковини сплатили до зведеного бюджету 2 млрд 151 млн 968 тис грн податку на доходи фізичних осіб. У порівнянні з січнем-червнем 2021 року надходження зросли на 422,2 млн гривень. Про це інформують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.

Варто зазначити, що із загальної суми сплаченого податку державний бюджет отримав 458,8 млн грн податку на доходи фізичних та майже 1,7 млн грн надійшло до місцевих скарбниць.

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують, що суб’єкти господарювання, які нараховують та виплачують дохід на користь фізичних осіб, який підлягає оподаткуванню, зобов’язані утримати податок на доходи фізичних осіб та сплатити його до бюджету.

Відповідальність за видачу фіскального чека, в якому відсутній реквізит цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області наголошують, що документ не є розрахунковим у разі відсутності в ньому хоча б одного з обов’язкових реквізитів.

За порушення вимог до змісту розрахункових документів, а саме видачу фіскального чека, в якому відсутній реквізит цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої, до суб’єкта господарювання за рішенням контролюючого органу застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

–  вчинене вперше – 100 відс. вартості проданих з порушеннями, встановленими п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон), товарів (робіт, послуг);

–  за кожне наступне вчинене порушення – 150 відс. вартості проданих з порушеннями, встановленими п. 1 ст. 17 Закону, товарів (робіт, послуг).

Також, за порушення вимог Закону посадові особи та працівники торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, притягуються контролюючими органами до адміністративної відповідальності.