В ситуації, коли паспорт був оформлений до початку війни, а його власники перебувають за кордоном, сьогодні опинилося чимало наших співгромадян. Тому одне з найбільш поширених запитань, що надходять на «Гарячу лінію» УДМС у Чернівецькій області: «Чи можна отримати за кордоном паспорт, оформлений на території України?».

Зазначимо, що станом на поточну дату алгоритм пересилання за кордон готових паспортних документів, оформлених на території України, законодавцем не розроблений. Відповідно, ані консульські установи України, ані розташовані за кордоном окремі підрозділи «Паспортного сервісу» такі послуги поки не надають.

Розгляд  багатьох заяв, поданих на оформлення паспортних документів до 24 лютого переважно в підрозділах міграційної служби, що нині  перебувають на окупованих територіях або у зоні активних бойових дій, зараз тимчасово припинено. Про це може свідчити повідомлення електронного сервісу «Перевірка статусу оформлення документів» на сайті ДМС України за посиланням https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html:  «Інформації не знайдено» або «Технічна помилка».

Поновлення оформлення паспорта можливе після відновлення роботи підрозділу або після особистого звернення власника документа про пере-адресацію до будь-якого підрозділу ДМС на підконтрольній території України. Звертаємо Вашу увагу,  що такі заяви не приймаються в електронному вигляді, в тому числі через «Приймальню електронних звернень громадян» (https://dmsu.gov.ua/services/hotline.html ) та не можуть бути подані від імені й за дорученням заявника іншими особами. Також неможливе отримання готового паспортного документа за дорученням заявника іншими особами, окрім випадків, коли йдеться про паспортні документи неповнолітніх осіб до 12 років.

Управління ДМС у Чернівецькій області