«Я подав документи на український паспорт. Але як мені у разі потреби підтвердити свою особу?», – нерідко запитують нас дозвонювачі на «Гарячу лінію» УДМС у Чернівецькій області.

Нагадуємо, що підрозділ міграційної служби за зверненням заявника, якого ідентифіковано засобами Єдиного державного демографічного реєстру або відомчої інформаційної системи ДМС, може видати довідку про подання документів для оформлення паспорта громадянина України. Документ  містить фото та персональні дані особи та може на період оформлення паспорта у вигляді ID-картки використовуватись для посвідчення особи.

Також у період воєнного стану громадяни можуть  користуватися тимчасовим «єДокументом» у мобільному застосунку «Дія». Власники «єДокумента»  отримують доступ до адміністративних, медичних, банківських послуг,  можуть підтвердити особу на запит поліції та правоохоронних органів тощо.

Нагадаємо також, що до переліку документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, належать:

• паспорт громадянина України;
  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • дипломатичний паспорт України;
  • службовий паспорт України;
  • посвідчення особи моряка;
  • посвідчення члена екіпажу;
  • посвідчення особи на повернення в Україну;
  • тимчасове посвідчення громадянина України.

Управління ДМС у Чернівецькій області