Внесок бізнес – спільноти до місцевих бюджетів Буковини склав понад 137,7 млн гривень єдиного податку

У січні – лютому 2023 року суб’єкти господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів області понад 137,7 млн грн єдиного податку. Про це інформують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.

У податковому відомстві деталізують: юридичні  особи – спрощенці перерахували до бюджету 19,5 млн грн податку. Частка сплаченого податку фізичними особам – підприємцями складає 110,2 млн грн. Сільськогосподарські товаровиробники – платники єдиного податку 4 групи сплатили понад 8 млн гривень.

У податковій службі наголошують, єдиний податок у повному обсязі надходить безпосередньо до місцевих бюджетів, поступаючись за обсягом сплати лише податку на доходи фізичних осіб.

Відтак, закликають буковинських платників виконувати сумлінно свій податковий обов’язок та сплачувати єдиний податок.

 

На сайті ДПС функціонує «База знань» уніфікованих відповідей на запитання

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, суб’єкти господарювання та громадяни також мають можливість скористатися Базою знань – автоматизованою базою уніфікованих відповідей на запитання фізичних та юридичних осіб. Її розміщено на вебпорталі ДПС у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР).

Відвідувачі порталу можуть у будь-який зручний час самостійно знайти відповіді на питання, які їх цікавлять. База знань постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані.

Приєднатися до ресурсу можна за посиланням:

з вебпорталу Державної податкової служби України, розділ «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» https://tax.gov.ua;

з сайту Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (скорочено ЗІР) https://zir.tax.gov.ua/, або його мобільної версії.

Інфографіка: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/659272.html

 

Як здійснюється взяття на облік у контролюючих органах ЮО та їх відокремлених підрозділів або ФОП у період воєнного стану на території України?

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють,   Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесені зміни до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, відповідно до яких тимчасово на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Так, згідно з п.п. 69.19 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, для контролюючих органів припиняється перебіг строків, встановлених для взяття на облік у контролюючих органах юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів як платників податків та зборів за основним місцем обліку або фізичних осіб – підприємців за податковою адресою та передачі даних про взяття на облік таких платників податків у контролюючих органах до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.