Податківці отримали від буковинців 42 запити на отримання публічної інформації

У першому кварталі 2023 року правом на отримання інформації, якою володіє податкова служба області скористались 42 платника податків. Серед запитувачів: 30 фізичних осіб-підприємців (уповноважених осіб), 4 суб’єктів господарювання-юридичних осіб, 7 запитів від  представників засобів масової інформації. 1 запит переадресовано від інших органів виконавчої влади як розпоряднику інформації. Відтак, за результатами розгляду даних звернень, всі запити розглянуто податківцями у терміни згідно вимог чинного законодавства України. Про це інформують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.

Платникам слід знати, запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача. Письмовий запит подається в довільній формі.

Запит на інформацію має містити:

ім’я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку, якщо такий є; загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо; підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

Запити можна направляти на поштову адресу  Головного управління ДПС у Чернівецькій області: 58013, м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200 А та на офіційну електронну адресу: cv.official@tax.gov.ua.

До відома: з метою спрощення процедури оформлення письмових запитів на інформацію особа може подавати запит шляхом заповнення відповідних форм запитів на інформацію, які можна отримати в розпорядника інформації та на офіційному вебпорталі ДПС >Головна>Для громадськості>Публічна інформація>Форми подання запиту https://cv.tax.gov.ua/dlya-gromadskosti/dostup-do-publichnoi-info/forma-podannya-zapitu/429839.html 

 

До уваги платників: з 1 квітня діє новий порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу»

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, що з 1 квітня 2023 року в платіжній інфраструктурі України запроваджено міжнародний стандарт ISO 20022, який є основою функціонування європейських платіжних систем. Умови для переходу української платіжної інфраструктури на міжнародний стандарт встановлені Законом України від 30 червня 2021 року № 1591-IX «Про платіжні послуги». Тож з 1 квітня 2023 року усі міжбанківські платіжні операції в гривні здійснюються з переходом на щоденне опрацювання переказів в національній валюті, включаючи вихідні та святкові дні. Тобто ДПС отримує від Казначейства інформацію про надходження на бюджетні/небюджетні рахунки також у вихідні та святкові дні.

З метою врегулювання механізму сплати, податків, зборів, платежів, єдиного внеску в умовах дії міжнародного стандарту ISO 20022 затверджено  наказ Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148 «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення», який набрав чинності з 01 квітня 2023 року). Зазначеним документом встановлено, що платники під час сплати податків, зборів, платежів, єдиного внеску з 01 липня 2023 року використовують виключно структурований формат реквізиту «Призначення платежу», який включає заповнення тільки двох обов’язкових полів, а саме «Код виду сплати» та «Додаткова інформація запису» ( за виключенням користувачів єдиного рахунку). До  1 липня 2023 року  одночасно для всіх платників діятиме перехідний період, який надає можливість при сплаті податків, зборів, єдиного внеску використовувати і старий формат реквізиту «Призначення, платежу».

Приклади заповнення https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/669618.html