Після початку повномасштабної війни в Україні мільйони наших громадян були змушені покинути рідні домівки та виїхати за кордон. Серед них було чимало вагітних жінок, які народили діток уже в інших країнах. Тож наразі у них виникає чимало запитань щодо документів для малят.

Тому сьогодні пропонуємо Вам відповіді на актуальні питання, які стосуються саме документування дітей, народжених за кордоном.

Чи можна без повернення в Україну оформити закордонний паспорт дитині, яка народилась за кордоном? Так. Для цього важливо знати наступне:

Де можна отримати послугу?

– За кордоном оформити закордонний паспорт можна в центрах «Паспортний сервіс» та в закордонних дипломатичних установах.

Що робити, якщо паспорт матері протерміновано або не вклеєна фотокартка?

 – В такому разі можна одночасного оформити ID-картку мамі та закордонний паспорт дитині. Для цього за кордоном потрібно звертатися саме до центрів «Паспортний сервіс».

Що робити, якщо батько іноземець?

В такому разі потрібно звернутися до закордонної дипломатичної установи для отримання Довідки про реєстрацію особи громадянином України. Термін оформлення – 3 місяці. Потім з цією довідкою оформити паспорт можна і в ЗДУ, і в центрах «Паспортний сервіс»

Що робити з іноземним свідоцтвом про народження?

– Потрібно зробити офіційний переклад та завірити його нотаріально. Також

для легалізації свідоцтво може потребувати проставлення апостиля, якщо інше не передбачено  законом або міжнародним договором України, згідно з Законом України «Про міжнародне приватне право».

Дитину обов’язково брати із собою?

– Не обов’язково, але в такому разі потрібно мати із собою фото дитини 10х15см для внесення відцифрованого образу обличчя. Таке фото має відповідати ряду вимог.

Яка вартість оформлення?

– Вартість дитячого закордонного така сама, як і дорослого. В підрозділах Міграційної служби це 856 грн. або 1496 грн. (в залежності від терміновості). Центри «Паспортний сервіс» додатково стягують збір за сервісні послуги підприємства, який різниться в залежності від країни. Вся необхідна інформація є на сайті “Паспортного сервісу”,

Управління ДМС у

Чернівецькій області