Платники області впродовж першого півріччя 2023 року сплатили до бюджетів усіх рівнів понад 4 млрд 603,1 млн грн  податкових платежів

Начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак поінформував громадськість, що у першому півріччі 2023 року  буковинський бізнес та мешканці області сплатили до бюджетів усіх рівнів понад 4 млрд 603,1 млн грн податкових платежів, а це перевищує показники аналогічного періоду минулого року на 1 млрд 53,7 млн грн.
За словами Віталія Шпака, платники області надійно підтримують фінансовий фронт та сумлінно сплачують податки, що ефективно впливає на забезпечення потреб країни та армії.
До загального фонду держбюджету впродовж січня – червня 2023 надійшло понад 1 млрд 569,0 млн грн податкових зобов’язань , а це перевищує минулорічні надходження майже на 340,6 млн грн.
Стосовно надходжень до місцевих бюджетів області – сплачено 3 млрд 34,1 млн грн податкових платежів. Приріст до аналогічного періоду 2022 року становить майже 713,2 млн грн, або 30,7 відсотків. Серед бюджетоформуючих платежів – податок на додану вартість, податок на доходи фізичних осіб, податок на прибуток підприємств, єдиний податок, військовий збір. Позитивна динаміка надходжень у порівнянні з минулим роком і виглядає наступним чином: податок на прибуток підприємств 241,4 млн грн (до минулого року +101,8 млн грн ); податок на додану вартість 445,7 млн грн (до минулого року + 48,6 млн грн ); єдиний податок 371,4 млн грн (до минулого року + 61,4 млн грн); податок на доходи фізичних осіб 2 млрд 828,0 млн грн (до минулого року +676,0 млн грн); військовий збір 192,6 млн грн (до минулого року +28,4 млн грн ).

Окрім того, роботодавці та підприємці впродовж січня – червня  2023 року сплатили 2 млрд 906,6 млн грн єдиного соціального внеску . До минулого року плюс 676,0 млн грн . Щира подяка всім буковинцям за проявлений фінансовий патріотизм. Кожна сплачена гривня податків наближає нашу Перемогу!

Слава Україні!

Інформацію про укладені цивільно-правові договори (угоди) щодо оренди нерухомості, ріелтери повинні надсилати до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують, що суб’єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтери), та уклали у звітному періоді цивільно-правові договори про оренду нерухомості, за якими однією із сторін є фізичні особи, зобов’язані надсилати Інформацію за місцем своєї реєстрації. У разі якщо такі договори не укладалися, Інформація не подається.

Такий обов’язок передбачений п.п. 170.1.6 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України, відповідно до якого, суб’єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтери), зобов’язані надіслати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

За порушення нотаріусом порядку та/або строків подання інформації щодо посвідчення договорів оренди об’єктів нерухомості в разі вчинення такої нотаріальної дії – тягне за собою накладення штрафу в розмірі 680 гривень за кожне таке порушення ( ст. 119 прим. 1 ПКУ.)

Згідно з п. 119 прим. 1.2 ст. 119 прим.1 ПКУ порушення суб’єктом господарювання, який провадить посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтером), порядку та/або строків подання інформації про укладені за його посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості, – тягне за собою накладення штрафу в розмірі 680 грн. за кожне таке порушення.

Дії, передбачені п. 119 прим. 1.2 ст. 119 прим.1 ПКУ, вчинені суб’єктом, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1360 грн. за кожне таке порушення (п. 119 прим. 1.3 ст. 119 прим.1 ПКУ).

Наказом Міністерства фінансів України від 13.05.2017 № 497 затверджено форму «Інформація суб’єктів господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтерів), про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди)», що подається зазначеними суб’єктами господарювання до контролюючих органів за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку.

Податковий розрахунок за базовий звітний (податковий період), що дорівнює календарному кварталу подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

 

Військовий збір: від початку року буковинці сплатили до державного бюджету майже 192,6 млн грн

Таку суму податку на фінансування УКРАЇНСЬКОЇ АРМІЇ сплатили буковинці у першому півріччі 2023 року – інформує начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак. Сума сплаченого військового податку  більше як за аналогічний період торік на 28,4 млн грн, або 17,3 відсотки.

Віталій Шпак наголошує, що сплачують військовий збір лише ті платники які отримують легальні доходи. Тобто всі «нелегали» не сплачують військовий збір і відповідно не вносять ніякого вкладу у Перемогу над ворогом.

Саме тому кожен недобросовісний платник зобов’язаний переглянути свої моральні принципи і визначитися – сплачувати військовий податок на утримання АРМІЇ чи продовжувати ухилятися.

Разом з тим, необхідно врахувати ще і той фактор, що проведення фактичних перевірок податківцям дозволено і те, що Держпраця і податківці поєднали зусилля з метою виявлення роботодавців, які мають високі ризики використання незадекларованих працівників. У зоні уваги – оформлення трудових відносин із найманими працівниками відповідно до законодавства, сплата податків та єдиного внеску на загальнообовʼязкове державне соціальне страхування.