Мінсоцполітики розробило низку нововведень, щоб зробити допомогу ВПО більш ефективною і сфокусувати її на тих, хто більше її потребує.

11 липня 2023 року Уряд прийняв відповідну Постанову № 332 щодо виплат на проживання внутрішнім переселенцям.

Суть нововведень є такою:

  1. Ті, кому допомогу вже призначено, отримуватимуть виплати до кінця січня 2024 року, тобто 6 місяців, починаючи з 1 серпня 2023 року.
  2. Починаючи з 1 серпня 2023 року, новим отримувачам допомоги виплати призначаються на строк у 6 місяців.
  3. Починаючи з 1 серпня 2023 року, виплати припиняються тим, хто:

– перебувають за кордоном більш як 30 календарних днів поспіль;

– фактично повернулися до покинутого місця проживання;

– відбувають покарання у місцях позбавлення волі;

– були засуджені за злочини проти основ національної безпеки України.

  1. Починаючи з 1 вересня 2023 року, право на виплати втрачають ті, хто в період після набуття чинності Постанови № 332:

– придбали транспортний засіб, якому менше 5 років;

– купили нерухомість на суму понад 100 тис. гривень;

– мають на депозитному банківському рахунку кошти на загальну суму більш ніж 100 тис. гривень;

– купили іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківські метали на загальну суму понад 100 тис. гривень;

– мають у власності житло, що розташоване на територіях, на яких не ведуться бойові дії та які не є тимчасово окупованими.

  1. Буде проведено верифікацію отримувачів виплат, за результатами якої певна частина ВПО може припинити отримувати виплати, про що їх буде належним чином повідомлено. Решті внутрішніх переселенців виплати буде продовжено автоматично, ніяких додаткових дій вчиняти не потрібно.

Зверніть увагу!

Усі ВПО за Законом мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Це такі види правових послуг:

– захист;

– здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

– складення документів процесуального характеру.

Нагадуємо, що Сторожинецьке бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Сторожинець, вул. О.Кобилянської, 2,  2-й поверх. Серед основних послуг: надання правової інформації, консультацій та роз’яснень,  доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції України, надання допомоги у забезпечені доступу до вторинної правової допомоги.

Прийом громадян здійснюється у робочі дні з 8.00-17.00 год. Поспілкуватися зі спеціалістами можна за допомогою Skype зв’язку, просто внесіть до списку контактів електронне ім’я сектору: «Сторожинецьке бюро правової допомоги» або логін бюро «storozhynetske@legalaid.cv.ua», а також за телефоном  2-28-99. Телефон контакт-центру ‒ 0-800-213-103.