З 10 серпня змінилися критерії визначення критично важливих підприємств для бронювання працівників


       10 серпня набрав чинності наказ Мінекономіки від 14.06.2023 р. №5496, яким внесено  зміни до Критеріїв визначення підприємств, установ і організацій, які мають важливе значення для галузей національної економіки. А саме додано новий, дев’ятий критерій: здійснення протимінної діяльності (надання послуг та/або виконання робіт з гуманітарного розмінування території України). Крім того, два критерії викладено у новій редакції.

 

Мінекономіки наказом від 14.06.2023 р. №5496 внесло зміни до Критеріїв визначення підприємств, установ і організацій, які мають важливе значення для галузей національної економіки. Про них ми раніше розповідали тут.

Нагадаємо, що загалом їх вісім, і підприємства, установи, організації визначаються такими, що мають важливе значення для галузей національної економіки, якщо вони відповідають хоча б одному з таких критеріїв.

Наказом №5496 додано новий, дев’ятий критерій: здійснення протимінної діяльності (надання послуг та/або виконання робіт з гуманітарного розмінування території України)

Крім того, два критерії викладено у новій редакції:

– середня заробітна плата працівників підприємства, установи, організації, що здійснює діяльність у сфері, формування та/або реалізацію політики якої забезпечує Мінекономіки, має становити:

  • не нижче середньої заробітної плати по країні, помноженої на коефіцієнт 1,5 – для підприємств, установ, організацій, які мають середню кількість застрахованих осіб – працівників не менше 50 осіб;
  • не нижче середньої заробітної плати по країні, помноженої на коефіцієнт 3 – для підприємств, установ, організацій незалежно від кількості застрахованих осіб – працівників;

– провадження діяльності на території трьох і більше областей України, у сфері формування та/або реалізацію політики якої забезпечує Мінекономіки, що підтверджується документами на право власності або оренду нерухомого майна, а також витягом з інформаційної системи органів ДПС щодо статусу розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами за місцезнаходженням філії, представництва, іншого відокремленого підрозділу.

Цей наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування. 10 серпня Наказ опубліковано в “Офіційному віснику”. Тож з цієї дати зміни почали діяти.