Україна стала першою країною у світі, де цифрові паспорти в смартфоні стали повними юридичними аналогами звичайних документів.

Використовувати е-паспорт можливо лише тоді, коли ви  маєте біометричний закордонний паспорт або паспорт у вигляді ID-картки. Адже  дані зі звичайного паспорта-книжечки громадянина України зразка 1994 року та закордонного паспорта, що не містить безконтактний електронний носій, в застосунку не відображаються.

Щоб почати користуватися е-паспортом, потрібно встановити застосунок «Дія» на свій смартфон та пройти авторизацію. Після цього «Дія» сама підтягне документи з демографічного реєстру. Якщо Ви переоформили паспорт старого зразка на сучасний документ, застосунок оновить його автоматично.

Приймати е-аналоги біометричного паспорта та ID-картки в застосунку «Дія» на законодавчому рівні повинні всі державні та приватні постачальники послуг із 23 серпня 2021 року. Зокрема, цифрові паспорти можна пред’являти на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства. В умовах війни це стосується в першу чергу чоловіків, яким часто доводиться пред’являти правоохоронцям свій паспорт.

Управління ДМС у Чернівецькій області