Платниками єдиного податку І групи, при здійсненні розрахункових операцій, РРО/ПРРО не застосовується
Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, що згідно з нормами чинного законодавства, РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій не застосовується платниками єдиного податку І групи.
Відповідно до п.п. 1 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України, до платників єдиного податку, які відносяться до І групи, належать фізичні особи – підприємці), які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.
 
За порушення правил податкового законодавства буковинські платники заплатять 56,1 млн грн фінансових санкцій
Впродовж січня – липня 2023 року фахівці управлінь контролю за підакцизними товарами та податкового аудиту провели 637 документальних перевірок, зокрема 124 позапланових та 513 фактичних перевірок – інформують у  Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.
За наслідками цих перевірок донараховано 56,1 млн грн платежів та фінансових санкцій. Із зазначеної суми донарахування за позаплановими перевірками становлять 15,7 млн грн, фактичними перевірками 40,4 млн грн.
Також під час проведення перевірок зменшено суму від’ємного значення різниці між податковим зобов’язаннями та податковим кредитом з податку на додану вартість на 17,6 млн грн та заявлений до відшкодування з бюджету податок на додану вартість на 9,2 млн грн.  Крім того зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток у сумі 1,5 млн. грн.
У податковій службі області наголошують, що згідно з Законом України від 30 червня 2023 року № 3219 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період воєнного стану» з 01.08.2023 року відновлюються документальні перевірки, що були розпочаті та не завершені до 24 лютого 2022 року, крім перевірок, для яких встановлено мораторій (на проведення документальних перевірок платників податків та перевірок платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування).
Крім того на період з 1 серпня 2023 року до припинення або скасування воєнного стану на території України, документальні позапланові перевірки проводяться на звернення платника податків та/або з підстав, визначених п. 78.1.1 (у частині документальних позапланових перевірок платників податків, за якими отримано інформацію, що свідчить про порушення податкового законодавства з питань оподаткування доходів, отриманих нерезидентами, із джерелом їх походження з України та/або з питань оподаткування нерезидентів, які здійснюють свою діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі через постійні представництва, платників податків, які здійснюють діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції, організації та проведення азартних ігор в Україні, платників податків, які надають фінансові, платіжні послуги), 78.1.2 ( у частині контролю за трансфертним ціноутворенням), 78.1.5,  78.1.7, 78.1.8, 78.1.9, 78.1.12, 78.1.14-78.1.16, 78.1.21 та 78.1.22 пункту 78.1 статті 78 Кодексу, та/або документальні позапланові перевірки платників податків, за якими отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником валютного законодавства в частині дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями.
Щиро дякуємо за співпрацю!
Головне управління ДПС у Чернівецькій області
Відповідальна за контакти зі ЗМІ та громадськістю:
завідувач сектору комунікацій Коцим’юк Марія Михайлівна (т./ф.): (0372) 54-55-76
e-mail: cv.official@tax.gov.ua (для публічних запитів);

e-mail: bukdpa@ukr.net (для листування зі ЗМІ)