Південно-Західне міжрегіональне управління Держпраці роз’яснює:

мобінг (цькування) – це тривалі умисні дії роботодавця, окремих працівників, або групи працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження честі, гідності,  ділової репутації. когось із колег.

Зазвичай, мобінг працівника на робочому місці відбувається з метою набуття, зміни або припинення ним трудових прав та обов’язків.

Проявляється мобінг  у формі психологічного, або економічного тиску для створення напруженої, ворожої, образливої атмосфери у трудовому колективі щодо когось із працівників.

Роботодавцям. працівникам, які долучаються до цькування свого колеги  варто знати: за мобінг передбачено відповідальність, зокрема, адміністративну.

  • для працівників – за перше правопорушення – штраф від 850 до 1 700 гривень, або 20-30 годин громадських робіт;

на фізичних осіб-підприємців, посадових осіб –  від 1 700 до 3 400 гривень, або 30-40 годин громадських робіт;

  • за друге порушення упродовж року, або коли мобінг вчинено групою осіб – штраф на громадян від 1 700 – 3 400 гривень, або 30-50 годин громадських робіт;

на фізичних осіб-підприємців, посадових осіб –  від 3 400 –  6 800 гривень,  або 40-60 годин громадських робіт.

УВАГА!

Якщо мобінг призвів до моральних страждань  і вимагає від працівника додаткових зусиль для організації свого життя та професійної діяльності, то з роботодавця може бути стягнута моральна шкода на користь такого працівника.

Якщо мобінг призвів до погіршення здоров’я працівника, то це є підставою для відшкодування йому витрат на лікування.

Актуальна інформація на порталі: https://www.pratsia.in.ua/