Податківці Буковини встановлюють факти порушень під час застосування РРО/ПРРО та виявляють нелегальних працівників

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що податкові  аудитори проводять фактичні перевірки закладів громадського харчування та торгівлі на предмет дотримання ними податкового законодавства під час проведення розрахункових операцій в готівковій та/або безготівковій формі, легального оформлення найманих працівників, дотримання правил торгівлі підакцизною продукцією.

Так, днями під час проведення податківцями фактичної перевірки одного з закладів громадського харчування м. Чернівці зафіксовано, що суб’єкт господарювання, який має зареєстрований РРО реалізовував товар без видачі розрахункового документу. Також, виявлено четверо осіб, які працювали у цьому закладі без оформлення трудових відносин.

Враховуючи, що з 01.10.2023 року Законом №3219 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» відновлено застосування штрафних санкцій до суб’єктів господарювання за порушення порядку проведення розрахунків, то до даного суб’єкта господарювання будуть застосовані фінансові санкцій за порушення вимог п. 1 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». А також складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 1551  КУпАП.

Складені матеріали щодо осіб, які здійснювали діяльність без офіційного працевлаштування будуть направлені до Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці.

Податківці Буковини вкотре нагадують суб’єктам господарювання що з 1 січня 2022 року всі суб’єкти господарювання (крім платників єдиного податку першої групи) зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО незалежно від виду діяльності та обсягу доходу, дотримуватися  встановленого законодавством обов’язку проведення розрахунків із покупцями та видачею фіскальних чеків.

Також у податковому відомстві закликають покупців не стояти осторонь, а повідомляти через Чат-бот «StopViolationBot» в месенджері Telegram про відомі факти порушень законодавства, зокрема, щодо: незастосування РРО/ПРРО, невидачу чеків; відмову у розрахунку банківською карткою; неоформлення трудових відносин з найманими працівниками; здійснення господарської діяльності без державної реєстрації та інші.

Отримана через Чат-бот інформація про можливі порушення платниками податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, досліджується та перевіряється податківцями, а у випадку підтвердження наданої інформації вживаються відповідні заходи реагування, в тому числі перевірки.

 

Продавці пального на АЗС зобов’язані застосовувати РРО та видавати покупцям фіскальні чеки

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що  суб’єкти господарювання при реалізації пального на АЗС зобов’язані проводити такі розрахункові операції на повну суму покупки через належним чином зареєстрований, опломбований, переведений у фіскальний режим роботи спеціалізований реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО) та в обов’язковому порядку надавати споживачу розрахунковий документ встановленої форми і змісту.

Використання програмних РРО при оптовій та/або роздрібній торгівлі пальним забороняється.

Нагадаємо, згідно з п.п. 14.1.141 прим. 1 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI пальне – це нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 ПКУ.

Правові відносини у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та програмних РРО (далі – ПРРО) встановлені Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265).

Пунктами 1, 2 та 3 ст. 3 Закону № 265 встановлено, зокрема, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані:

проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу ПРРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів;

надавати особі, яка отримує послугу або відмовляється від неї, при отриманні послуг в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції;

застосовувати РРО, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій (далі – Реєстр РРО), та/або ПРРО з додержанням встановленого порядку їх застосування.