Через повномасштабну російську агресію тисячі українців – переважно літні люди, жінки та діти – були змушені шукати прихисток за кордоном. До численної української діаспори в Італійській Республіці – понад 230 тисяч осіб, які ще до війни мали там посвідку на проживання, після 24 лютого 2022 року додалося ще близько 180 тисяч українців.

Тож задля покращення умов перебування наших громадян за кордоном Державна міграційна служба України у співпраці з МВС запроваджує роботу мобільних програмно-технічних комплексів ДП «Документ» у місті Мілан. Це дозволить нашим громадянам зручно та швидко оформлювати чи відновлювати необхідні документи та, своєю чергою, відкриє можливість отримувати як фінансову та гуманітарну допомогу, так і мати соціальні гарантії та безперешкодно перетинати кордони інших країн.

Наразі два мобільні програмно-технічні комплекси ДП «Документ» (спеціально облаштовані мікроавтобуси білого кольору із символікою «Паспортний сервіс») здійснюють прийом анкет-заяв на оформлення документів за адресою: ТЦ «Фіордалісо» Віа Е. Куріел, 25 (Via Eugenio Curiel, 25, 20089 Rozzano MI. Centro Commerciale Fiordaliso).

Згодом кількість таких мікроавтобусів збільшиться.

Обслуговування відвідувачів здійснюється з понеділка по суботу включно, з 9:00 до 18:00.

На період тестування систем, прийом громадян здійснюється виключно у порядку живої черги.

Перелік послуг для українців у місті Мілан:

– оформлення ID-картки чи закордонного паспорта (у тому числі замість втраченого або викраденого);

– обмін ID-картки чи закордонного паспорта (у зв’язку з закінченням строку дії, зміною інформації, непридатністю до використання);

– обмін паспорта зразка 1994 року на ID-картку (за бажанням чи у разі непридатності);

– обмін посвідки на постійне проживання в Україні.

Звертаємо увагу, що оплата послуг у мобільних комплексах здійснюється на місці за допомогою онлайн-сервісу (оплата готівкою відсутня). Для цього необхідно мати при собі смартфон та банківську картку або її реквізити.

Отримати безкоштовну консультацію щодо роботу комплексів у Мілані можна на офіційній сторінці ДП «Документ» у Facebook.

ДМС і надалі розширюватиме географію роботи ДП «Документ» в інших країнах світу.  Нагадаємо, що наразі за кордоном працюють уже 12 центрів «Паспортний сервіс». Окрім Мілану вони доступні у Польщі (Варшава, Краків, Вроцлав, Ґданськ), Німеччині (Берлін, Кельн), Іспанії (Мадрид, Валенсія), Чехії (Прага), Словаччина (Братислава) та Туреччині (Стамбул).

Управління ДМС  у

Чернівецькій області