Особам, які з різних причин змінюють свої персональні дані, необхідно оформити новий паспорт громадянина України  впродовж календарного місяця від дати отримання відповідного документа в органах юстиції – свідоцтва про шлюб//свідоцтва про народження з актуальним прізвищем, іменем або по-батькові.

При цьому слід розрізняти: своєчасне оформлення ID-картки – обов’язок кожного громадянина, а оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон – його право. Та якщо своєчасно не привести у відповідність до нових персональних даних всі наявні документи – закордонний паспорт, довідку з реєстраційним номером облікової картки платника податків, водійське посвідчення, страховий поліс, банківські реквізити, кваліфікований електронний підпис (КЕП) тощо – вони автоматично визнаватимуться недійсними.

Так, власники українського та закордонного паспортів на різні прізвища не зможуть перетнути кордон. Для уникнення таких ситуацій радимо при заміні паспорта громадянина України скористатися послугою одночасного оформлення двох паспортів – українського та закордонного.  Нагадуємо, для цього достатньо зареєструватися в електронну чергу на одну з вказаних послуг тут:  https://dmsu.gov.ua/services/online.html .

Звернуть увагу, що за умови одночасного оформлення двох паспортів документи виготовляються синхронно – або в терміновому, або в звичайному режимі.

Більше інформації – за телефоном «Гарячої лінії» УДМС у Чернівецькій області за номером: (0372) 55-04-61.

Управління ДМС у Чернівецькій області