Послуга з одночасного оформлення ID-картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон виявилася надзвичайно затребуваною серед українців. Адже скорочення удвічі терміну очікування готових документів під час війни стало для багатьох фактором безпеки.

Подвійною послугою одночасного оформлення двох паспортів можуть скористатися і юні українці, які досягли 14-річного віку. Для цього необхідно звернутися до підрозділу міграційної служби за місцем проживання і надати такі документи:

– свідоцтво про народження;

– раніше оформлений паспорт громадянина України для виїзду за кордон  заявника (за наявності);

– паспорт громадянина України одного або двох з батьків;

– довідку про реєстрацію місця проживання (за наявності);

– РНОКПП або повідомлення про відмову від його прийняття (за наявності).

Слід мати на увазі, що одночасне оформлення двох документів передбачає синхронні терміни їх виготовлення. Оскільки перший паспорт згідно нормативних вимог виготовляється в звичайному режим, одночасне оформлення ID-картки вперше та закордонного паспорта в умовах воєнного стану триває від півтора до двох місяців.

Ще один важливий нюанс: під час одночасного оформлення двох паспортів особи, які досягли 14-річного віку, можуть звертатися до підрозділу міграційної служби самостійно, без батьків. Водночас, під час окремого оформлення ID-картки вперше чи паспорта громадянина України для виїзду за кордон дітьми до 16 років присутність двох або одного батьків у підрозділі ДМС є обов’язковою.

Управління ДМС у Чернівецькій області