За КЗпП 8 березня (Міжнародний жіночий день) є святковим та неробочим днем в Україні. Мали б мати цього дня вихідний. Та через війну це робочий день з оплатою праці, як у звичайний (несвятковий) робочий день

Згідно зі ст. 73 КЗпП 8 березня (Міжнародний жіночий день) є святковим та неробочим днем в Україні.

Цього року – це п’ятниця. За старими правилами цей день мав би бути неробочим.

Проте воєнний стан в Україні наразі продовжено до 14 травня 2024 року.  У період дії воєнного стану не застосовуються, зокрема, норми статей 71 – 73 КЗпП (святкові і неробочі дні). На практиці це означає, що офіційних святкових та неробочих днів в Україні немає. При цьому графік роботи та час відпочинку встановлює роботодавець.

Тож чи дотримуватися старих правил і не працювати в п’ятницю чи, якщо є потреба, вивести людей 8 березня на роботу – кожен керівник підприємства або фізособа-роботодавець вирішують у 2024 році самостійно.

Зверніть також увагу, що максимальна тривалість робочого тижня під час війни збільшена і становить вже не 40, а 60 годин (ч. 1 ст. 6 Закону №2136). Тому скасовані свята можуть увійти до норми робочого часу і оплачуватися в одинарному розмірі, якщо роботодавець не вирішить, що такий день буде вихідним (і неоплачуваним).

Скасування свят і вихідних впливає і на нарахування відпусткових.

Щодо роботи банків, то наразі інформації від НБУ ще немає. Проте велика ймовірність, що всі банки та банківська система 8 березня (як і в попередні святкові дні) працюватимуть  у звичайному режимі.