Деклараційна кампанія 2024: хто з фізичних осіб зобов’язаний подати декларацію про майновий стан і доходи?

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують, що триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом минулого року.  Відповідно до норм розділу IV Податкового кодексу України (далі – Кодекс) подати декларацію про майновий стан і доходи та задекларувати отримані доходи зобовʼязані платники, які отримували:

окремі види доходів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті, але не звільнені від оподаткування (п. п. 168.1.3 п. 168.1 ст. 168 Кодексу);

доходи від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів)) (п. п. 168.2.1 п.168.2 ст. 168 Кодексу);

іноземні доходи  (п. п. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170 Кодексу).

доходи від підприємницької діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування (ст. 177 Кодексу);

доходи від здійснення незалежної професійної діяльності (ст. 178 Кодексу).

Також зобов’язані подати декларації:

іноземці, які за результатами звітного року набули статус у резидента України, які мають відобразити у податковій декларації доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи (п.п. 170.10.4 п. 170.10 ст.170 Кодексу);

платники податку – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду (п. 179.3 ст. 179 Кодексу).

Подати податкову декларацію також мають право громадяни для отримання податкової знижки.

 

Чи може фізична особа підприємець, яка здійснює роздрібний продаж товарів в магазині, що розташований на території ринку, бути платником ЄП першої групи?

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють,   згідно з п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI до першої групи платників єдиного податку відносяться фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.

Згідно з п. 1.8 Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 12-торг «Про наявність і використання торгової мережі на ринках та реалізацію сільськогосподарської продукції на них», затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 26.07.2005 № 209 зі змінами та доповненнями, торгове місце – площа, відведена для розміщення необхідного для торгівлі інвентарю (вагів, лотків тощо) та здійснення продажу продукції з прилавків (столів), транспортних засобів, причепів, візків (у тому числі ручних), у контейнерах, кіосках, палатках тощо. До торгових місць на ринках не належать магазини та об’єкти ресторанного господарства.

Отже, фізична особа – підприємець, яка здійснює роздрібний продаж товарів в магазині, що розташований на території ринку, не може бути платником єдиного податку першої групи.

 

Буковина: до місцевих бюджетів у першому кварталі 2024 року надійшло понад 257,6 млн грн єдиного податку

В.о. начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області повідомляє, у першому кварталі цього року представники малого та середнього бізнесу Буковини, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, спрямували до місцевих скарбниць понад 257,6 млн грн єдиного податку. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження цього платежу зросли на 72,2 млн гривень.

Значна частка сплаченого податку – внесок приватних підприємців. За три місяці вони сплатили 213,1 млн грн єдиного податку. Юридичні особи третьої та четвертої груп перерахували за цей період 32,5 млн грн єдиного податку.

За словами Теодозії Чернецької, єдиний податок – платіж, який спрямовується в повному обсязі до місцевих скарбниць. Зі свого боку територіальні громади можуть його використовувати для розвитку своєї інфраструктури.

Відтак, щиро дякуємо сумлінним суб’єктам господарювання – спрощенцям, які продовжують здійснювати діяльність, сплачувати податкові платежі та підтримувати місцеві громади – наголошує посадовиця.

 

Щиро дякуємо за співпрацю!

Головне управління ДПС у Чернівецькій області

Відповідальна за контакти зі ЗМІ та громадськістю:

завідувач сектору комунікацій Коцим’юк Марія Михайлівна (т./ф.): (0372) 54-55-76

e-mail: cv.official@tax.gov.ua (для публічних запитів);

e-mail: cv.press@tax.gov.ua  (для листування зі ЗМІ)