Місцеві бюджети Буковини упродовж чотирьох місяців 2024 року поповнились на 1,8 мільярди гривень
Упродовж січня – квітня 2024 року до місцевих бюджетів Чернівецької області надійшло 1 мільярд 790,3 мільйони гривень податків та зборів, це перевищило показник аналогічного періоду 2023 року на 381,3 млн гривень. Повідомила в.о. начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Теодозія Чернецька.
Посадовиця зазначила, що традиційно найбільшим сегментом у формуванні місцевих бюджетів Буковини залишається податок на доходи фізичних осіб, який сплачено у сумі 1 млрд 74,7 млн гривень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року забезпечено приріст надходжень в абсолютній сумі 199,6 млн гривень.
Також у числі бюджетоформуючих складових розвитку територіальних громад краю – єдиний податок у розмірі 358,4 млн гривень, що у порівнянні з відповідним періодом минулого року більше на 103,5 млн гривень. А також майнові податки 253,6 млн гривень: це плата за землю – 171,2 млн гривень, податок на нерухоме майно – 81,4 млн гривень та транспортний податок 1,0 млн гривень.
Крім того, до місцевих бюджетів надійшло 37,2 млн гривень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, 13,2 млн гривень рентної плати за використання природних ресурсів, 29,5 млн гривень податку на прибуток, 4,9 млн гривень плати за ліцензію на право роздрібної торгівлі тощо.
Теодозія Чернецька висловлює щиру подяку тим платникам, які своєчасно сплачують платежі, адже такими діями вони вносять свій вклад в наближення нашої спільної Перемоги!
Запитання щодо проведення звірки власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості
До якого контролюючого органу необхідно звертатись ФО власникам декількох об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, розміщених в різних населених пунктах, для проведення звірки даних?
Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, відповідно до п.п. 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо:
об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
права на користування пільгою із сплати податку;
розміру ставки податку;
нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема, документів на право власності, контролюючий орган за податковою адресою платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
Згідно з абзацом другим п.п. 266.7.4 п. 266.7 ст. 266 ПКУ у разі подання платником податку контролюючому органу правовстановлюючих документів на нерухоме майно, відомості про яке відсутні у базі даних інформаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, сплата податку фізичними особами здійснюється на підставі поданих платником податку відомостей до отримання контролюючим органом відомостей від органів державної реєстрації прав на нерухоме майно про перехід права власності на об’єкт оподаткування.
Крім того, фізичні особи, з використанням кваліфікованого електронного підпису, мають можливість переглянути сформовані податкові повідомлення-рішення щодо сум нарахованих їм податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в меню «ЕК для громадян»/розділ «Загальна інформація про платника»/вкладка «Повідомлення про обов’язок сплатити суму грошового зобов’язання (ППР)» приватної частини Електронного кабінету, вхід до якого здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через вебпортал ДПС