У першому півріччі цього року місцеві бюджети Буковини отримали майже 2,8 мільярди гривень податків

За підсумками першого півріччя 2024 року до місцевих бюджетів надійшло 2 млрд 788,0 млн грн податкових платежів. Це на 23,2 відсотки, або 524,5 млн грн більше аніж торік – інформує в.о. начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Теодозія Чернецька.

За словами очільниці впродовж звітного періоду динаміка надходжень, які адмініструє податкова служба, позитивна у розрізі всіх платежів до місцевого бюджету:

надійшло податку на доходи фізичних осіб понад 1млрд 761,9 млн грн (+ 314,3 млн грн); єдиний податок – майже 493,0 млн грн (+121,6 млн грн); плата за землю 263,1 млн грн плати за землю (+33,6 млн грн).

Разом з тим, – продовжує Теодозія Юріївна – є ще додаткові ресурси надходжень податків до бюджетів громад над яким працюють податківці спільно з представниками органів місцевого самоврядування та свідомими громадянами – це і детінізація трудових відносин та доходів, протидія особам які провадять підприємницьку діяльність без державної реєстрації, впорядкування земельних відносин та всеохоплюючий облік нерухомості.

На сьогоднішній день оцінюючи ситуацію, яка склалася на ринку праці, податківці та Держпраці другий місяць поспіль проводять інформаційну кампанію з метою роз’яснення, що оплата праці в конвертах не лише незаконна, а й аморальна і розраховують на позитивні зміни.

Також вчасно надіслали власникам землі та нерухомості податкові повідомлення рішення про сплату майнових податків та продовжують інвентаризацію земельних ділянок та нерухомого майна.

За якими кодами бюджетної класифікації платник податків сплачує ПДФО?

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що Наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11 «Про бюджетну класифікацію» із змінами та доповненнями, затверджено наступну Класифікацію доходів бюджету по податку на доходи фізичних осіб:

11010100 – податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати;

11010200 – податок на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентами;

11010400 – податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата;

11010500 – податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування;

11010501 – податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами, які не підлягають обов’язковому декларуванню;

11010600 – фіксований податок на доходи фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю, нарахований до 1 січня 2012 року;

11010700 – надходження сум реструктурованої заборгованості зі сплати податку на доходи фізичних осіб;

11010800 – податок на доходи фізичних осіб із доходу у вигляді процентів;

11011200 – податок на доходи фізичних осіб із доходів спеціалістів резидента Дія Сіті;

11011300 – податок на доходи фізичних осіб у вигляді мінімального податкового зобов’язання, що підлягає сплаті фізичними особами.

Щиро дякуємо за співпрацю!

Головне управління ДПС у Чернівецькій області

Відповідальна за контакти зі ЗМІ та громадськістю:

завідувач сектору комунікацій Коцим’юк Марія Михайлівна (т./ф.): (0372) 54-55-76

e-mail: cv.official@tax.gov.ua (для публічних запитів);

e-mail: cv.press@tax.gov.ua  (для листування зі ЗМІ)