Податки: за 8 місяців цього року буковинські платники поповнили казну держави на 7 млрд 575 млн грн

Про це інформує громадськість краю в.о. начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Теодозія Чернецька. Така сума надходжень податкових платежів на 2 млрд 401,7 млн грн, або на 46,4 відсотки більше, ніж у січні – серпні 2023 року.

Очільниця податкової служби відзначає сумлінність більшості платників податків області і їх розуміння, що сплата податків в умовах воєнного стану і економічна безпека держави – речі взаємопов’язані. Податки є основною складовою бюджету і необхідні для забезпечення оборони та підтримання нашої інфраструктури, виплати зарплат бюджетникам та соціальних виплат.

Загалом до державного бюджету надійшло 3 млрд 739,8 млн грн, що на 1 млрд 688,3 млн грн, або на 82,3 відсотки більше відповідного періоду минулого року.

До місцевих бюджетів сплачено 3 млрд 835,5 млн грн. Це на 713,3 млн грн, або на 22,8 відсотки більше січня – серпня 2023 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від початку року надійшло 4 млрд 340,4 млн грн, що на 423,3 млн грн, або на 10,8 відсотків більше, ніж у січні – серпні 2023 року.

Щира подяка всім платникам, котрі чесною сплатою податків наближають нас до Перемоги – підсумовує Теодозія Юріївна.

Чи застосовується до суб’єктів господарювання відповідальність за несвоєчасне неоприбуткування у касах готівки?

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що відповідно до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148 (далі – Положення № 148), готівка, що надходить до кас, повинна своєчасно та в повній сумі оприбутковуватися. Порядок оприбуткування готівки в касах, у тому числі і під час розрахунків із застосуванням реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) (або розрахункових книжок), визначений п. 11 розд. II Положення № 148.

Підпунктом 18 п. 3 розд. I Положення № 148 визначено, що оприбуткування готівки – це проведення суб’єктами господарювання обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі/книзі обліку доходів і витрат/фіскальному звітному чеку/електронному фіскальному звітному чеку/розрахунковій квитанції.

Згідно з абзацом другим п. 11 розд. ІІ Положення № 148 оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств та їх відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

Разом з тим Положенням № 148 та іншими нормативно-правовими актами не передбачено фінансової відповідальності за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) готівки.

Водночас невиконання норм Положення № 148 в частині готівкових розрахунків за товари (послуги) може призвести до адміністративної відповідальності згідно зі ст.ст. 163 прим. 15 та 164 прим. 4 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х (далі – КпАП).

Відповідно до ст. 163 прим. 15 КУпАП порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу – підприємця, посадових осіб юридичної особи від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дія, передбачена частиною першою ст. 163 прим. 15 КУпАП, вчинена особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке ж порушення, – тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Статтею 164 прим. 4 КУпАП встановлено, що здавання виторгу торговельними підприємствами всіх форм власності, що здійснюють реалізацію товарів за готівку, з порушенням термінів, установлених правилами розрахунків і ведення касових операцій, – тягне за собою накладення штрафу на осіб, відповідальних за здавання виторгу, від сімнадцяти до вісімдесяти восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені особою повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення за порушення, передбачене частиною першою цієї статті, – тягнуть за собою накладення штрафу від сорока трьох до ста сімдесяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Роботодавцям: з 24 серпня нова форма повідомлення про прийняття працівника на роботу

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області інформують, Уряд оновив Постанову КМУ від 17.06.2015 №413 «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту» щоб надати фізичним особам можливість повідомляти територіальні органи ДПС про укладення трудових договорів з домашніми працівниками. Ці зміни, передбачені Постановою КМУ від 23.08.2024 № 967. Крім цього, Постановою № 967 затверджено нову форму повідомлення про припинення трудового договору з домашнім працівником.

Також інформуємо, що повідомлення про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу/укладення гіг-контракту подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою (крім повідомлення про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації), та/або резидентом Дія Сіті до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а фізичною особою, яка уклала трудовий договір з домашнім працівником, — за її податковою адресою (місцем проживання) за формою згідно з додатком 1 до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором та/або до початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом резидента Дія Сіті засобами електронного зв’язку з використанням електронного підпису відповідальних осіб, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу.

У разі припинення трудового договору з домашнім працівником фізична особа, яка уклала з ним трудовий договір, повідомляє територіальний орган Державної податкової служби за місцем її податкової адреси (місцем проживання) про факт і підстави припинення укладеного з домашнім працівником трудового договору за формою згідно з додатком 2 протягом трьох днів з дня його звільнення.

Ці зміни дозволяють фізичним особам, які уклали трудові договори з домашніми працівниками, подавати відповідні повідомлення до територіальних органів за встановленими формами.

Завантажити Постанову № 967 та бланк повідомлення: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennia-zmin-do-postanovy-kabinetu-ministriv-ukrainy-vid-17-chervnia-2015-r-s967230824

 

Щиро дякуємо за співпрацю!

Головне управління ДПС у Чернівецькій області

Відповідальна за контакти зі ЗМІ та громадськістю:

завідувач сектору комунікацій Коцим’юк Марія Михайлівна (т./ф.): (0372) 54-55-76

e-mаil: cv.official@tax.gov.ua (для публічних запитів);

e-mail: cv.press@tax.gov.ua  (для листування зі ЗМІ)