Буковина: за 9 місяців 2024 року до бюджету надійшло 8 млрд 588,5 млн грн податкових платежів та 4 млрд 972,3 млн грн ЄСВ

Про це поінформувала громадськість в. о. начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Теодозія Чернецька.

За її словами сума сплачених податків до зведеного бюджету впродовж січня – вересня  2024 року перевищує аналогічні надходження минулого року на 2 млрд 754,3 млн грн. Темп росту надходжень становить 47,2 відсотки. Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування надійшло на 517,7 млн грн, або на 11,6 відсотків більше, ніж за аналогічний період торік.

До державного бюджету надійшло 4 млрд 259,1 млн грн податків, що на 1 млрд 939,2  млн грн, або на 83,6 відсотків більше ніж за 9 місяців 2023 року. До місцевих бюджетів  сплачено 4 млрд 324,5 млн грн. Це на 814,6 млн грн, або на 23,2 відсотки більше у 2023 році.

Теодозія Юріївна наголошує, що позитивна динаміка надходжень податків до бюджетів усіх рівнів демонструє злагодженість дій бізнесу та податківців у тому, щоб цілеспрямовано тримати економічний фронт та наближати Перемогу.

Зміни, які внесено з 01 жовтня 2024 року до форм податкової накладної та розрахунку коригування

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що зміни, внесені до форми податкової накладної (ПН) та розрахунку коригування (РК), а також до Порядку, обумовлені необхідністю приведення їх у відповідність до вимог Податкового кодексу України (далі – Кодекс) з метою практичної реалізації податкових механізмів у частині застосування режиму експортного забезпечення (далі – РЕЗ) до операцій з вивезення за межі митної території України окремої сільськогосподарської продукції (зернових та олійних культур), перелік якої визначено у статті 192 Закону України від 16 квітня 1991 року № 959-ХІІ “Про зовнішньоекономічну діяльність”, а також змін, внесених до Кодексу Законами України від 07 лютого 2023 року № 2918-ІХ “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг” та від 09 травня 2024 року № 3706-ІХ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей експорту окремих видів товарів у період дії воєнного стану” (далі – Закон № 3706-ІХ).

При цьому, зважаючи на те, що запровадження РЕЗ здійснюватиметься на підставі відповідного рішення Кабінету Міністрів України, даним листом ДПС інформує лише про ті зміни до форми ПН та РК, а також до Порядку, які стосуються всіх платників ПДВ, та не пов’язані з дією РЕЗ.

Звертаємо увагу, що для операцій з постачання товарів, які здійснюватимуться в межах РЕЗ, та для інших операцій з постачання товарів/послуг, Порядок визначає різні особливості складання, в зв’язку з чим ДПС розроблено окремі коди електронних форм ПН та РК:

– J/F1211116, J/F1211216 – коди електронних форм ПН та РК для операцій з постачання товарів/послуг. В цих формах не може бути відображена інформація щодо операцій з постачання товарів, які здійснюватимуться в межах РЕЗ;

– J/F1211101, J/F1211201 – коди електронних форм ПН та РК для операцій з постачання товарів, які здійснюватимуться в межах РЕЗ. У формах передбачено автозаповнення інформації у заголовній частині ПН щодо типу причини складання ПН – 22, індивідуального податкового номера для блоку “Отримувач (покупець)” – 300000000000, у табличній частині ПН щодо одиниці виміру товару – “кг” у графі 4 та “0301” у графі 5. Ці форми застосовуватимуться з моменту запровадження РЕЗ.

Про зміни до форми ПН та РК, а також до Порядку, які пов’язані з дією РЕЗ, ДПС буде надано окреме роз’яснення після прийняття Кабінетом Міністрів України відповідного рішення.

Детальніше про зміни, які внесені до форм ПН та РК в листі ДПС України від 27.09.2024 № 26926/7/99-00-21-03-02-07.

Щиро дякуємо за співпрацю!

Головне управління ДПС у Чернівецькій області

Відповідальна за контакти зі ЗМІ та громадськістю:

завідувач сектору комунікацій Коцим’юк Марія Михайлівна (т./ф.): (0372) 54-55-76

e-mail: cv.official@tax.gov.ua (для публічних запитів);

e-mail: cv.press@tax.gov.ua  (для листування зі ЗМІ)