Буковинські платники сплатили до бюджету понад 737  млн грн єдиного податку

В.о. начальника податкової службі Буковини Теодозія Чернецька інформує, бізнес – спільнота Чернівецької області, що працює за спрощеною системою оподаткування за три квартали 2024 року перерахувала до місцевого бюджету понад 737 мільйонів гривень єдиного податку.

Посадовиця відзначає, що з початку поточного року місцеві громади Буковини отримали від спрощенців на 175,3 млн грн більше проти аналогічного періоду минулого року.

Відтак, надходження до місцевих бюджетів від представників спрощеної системи оподаткування, розподілені таким чином: найбільша бюджетна частка належить фізичним особам – підприємцям, які сплатили понад 621,1 млн грн єдиного податку.

Від юридичних осіб – спрощенців територіальні громади краю отримали понад 83,9 млн грн податкових надходжень. Від сільськогосподарських товаровиробників четвертої групи надійшло 32,1 млн грн.

Очільниця Головного управління ДПС у Чернівецькій області Теодозія Чернецька акцентує – сумлінно сплачуючи єдиний податок представники малого бізнесу Буковини стабільно забезпечують життєдіяльність територіальних громад.

Податкову декларацію з податку на додану вартість з 1 листопада 2024 року необхідно подавати за новою формою

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, що 01.10.2024 чинний наказ Міністерства фінансів України від 09.08.2024 № 400 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», з урахуванням змін, внесених наказом Міністерства фінансів України від 28.08.2024 № 418 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 09 серпня 2024 року № 400».

Вищевказаним наказом викладено у новій редакції, зокрема:

форми податкової звітності з податку на додану вартість та внесено зміни до Порядку їх заповнення і подання, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 28 січня 2016 року № 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29 січня 2016 року за № 159/28289 (зі змінами);

форму податкової накладної та внесено зміни до Порядку її заповнення, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26 січня 2016 року за № 137/28267 (зі змінами).

Відповідно до положень пункту 46.6 статті 46 Податкового кодексу України нові форми декларацій (розрахунків) застосовуються для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення.

Таким чином застосування форм, викладених наказом Мінфіну № 400 у новій редакції, починається з:

01 жовтня 2024 року – для податкових накладних та розрахунків коригування кількісних та вартісних показників до податкових накладних, які з вказаного періоду платники направляють на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (у тому числі і податкові накладні та розрахунки коригування кількісних та вартісних показників до таких накладних, які складені до 01 жовтня 2024 року та не зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних);

з 01 листопада 2024 року – для податкової декларації з податку на додану вартість, тобто яка подається починаючи із звітного (податкового) періоду за жовтень 2024 року.

Також, починаючи з 01 листопада 2024 року, за новою формою подається уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок.

Щиро дякуємо за співпрацю!

Головне управління ДПС у Чернівецькій області

Відповідальна за контакти зі ЗМІ та громадськістю:

завідувач сектору комунікацій Коцим’юк Марія Михайлівна (т./ф.): (0372) 54-55-76

e-mail: cv.official@tax.gov.ua (для публічних запитів);

e-mail: cv.press@tax.gov.ua  (для листування зі ЗМІ)