Віднедавна власники НЕЖИТЛОВОГО нерухомого майна, яке було пошкоджено або знищено від початку повномасштабної агресії росії, можуть подавати заяви до міжнародного Реєстру збитків для України (RD4U).
Минулого тижня Register of Damage for Ukraine – RD4U оголосив про відкриття нової, вже десятої категорії заяв, яку можуть подати фізичні особи на порталі Дія (за цим посиланням https://diia.gov.ua/…/reparatsii-mizhnarodnyi-reiestr…).
Нагадаємо, що на рівні національного компенсаційного механізму, який реалізується в межах процедур програми «єВідновлення», для власників зруйнованої нежитлової нерухомості відшкодування не передбачено. Тож, для господарів такого майна єдиною перспективою отримання відшкодування збитків у позасудовому порядку залишається звернення до RD4U.
Важливі деталі механізму подачі заяви в категорії А3.2 «Пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна» окреслимо у цій публікації⬇️
Загальний алгоритм заповнення заяви на порталі Дія складається з 1️⃣6️⃣ кроків. На кожному кроці потрібно зазначити конкретну інформацію щодо особи власника та його статусу, вказати дані про пошкоджену або знищену нерухомість, додати опис події, що спричинила руйнування, а також за наявності додаткові матеріали (наприклад, щодо підтвердження суми завданих збитків, ціни нерухомості, вартості проведеного ремонту) і коментарі.
⚠️Пам’ятайте: файли мають бути у форматах PNG, JPG, HEIC, їхній розмір не повинен перевищувати 5 МБ.
⁉️Хто може подавати заяви в цій категорії?
✅Наразі звертатися до RD4U можуть власники та співвласники нежитлового нерухомого майна, які досягли повноліття.
⚠️Зверніть увагу: якщо офіційним господарем майна є малолітня/неповнолітня дитина, то можливість звернутися до Реєстру матимуть її законні представники (батьки чи опікуни/піклувальники) через Дію або ЦНАП після реалізації відповідного функціоналу.
⁉️Щодо яких типів об’єктів нерухомості можна подавати заяву?
✅Нежитлові приміщення
✅Машиномісце/паркомісце
✅Гаражний бокс
✅Будівля
✅Споруда
✅Інше
⁉️Чи обов’язкова наявність інформації щодо нерухомості у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (ДРРП)?
✅Ні, необов’язкова! До Реєстру може подати заяву і не верифікований власник (інформація про право власності на майно якого не внесена до ДРРП), але лише за умови попереднього звернення до реєстратора ЦНАПу або нотаріуса та отримання відмови у проведенні державної реєстрації.
На підтвердження цього на Кроці 3️⃣ потрібно подати⬇️
• Заяву про реєстрацію нерухомості у ДРРП
• Документ, що підтверджує відмову у реєстрації права власності
⚠️Врахуйте: на цьому ж Кроці заповнення заяви необхідно завантажити документ, який підтверджує право власності на майно (наприклад, договір купівлі-продажу чи свідоцтво про спадщину), що подавався разом із заявою про реєстрацію права власності в ДРРП.