Податок на додану вартість: Буковинські платники сплатили до бюджету
149,3 млн грн
За інформацією Головного управління ДПС у Чернівецькій області упродовж січня 2021 року бізнес області сплатив до бюджету 149,3 млн грн податку на додану вартість.
При цьому темп росту сплати податку у порівнянні з відповідним періодом минулого року склав 146,6 відсотків, що в абсолютній величині перевищує 50,3 млн грн. Індикативні показники, доведені для області перевиконано на 100,4 відсотки.
Разом з тим, зареєстрованому в регіоні бізнесу за цей період відшкодовано понад 15,0 млн грн.
Щодо упередження неправомірного відшкодування, то даний показник зріс проти минулого року у 9 разів – упереджено відшкодування по 4 суб’єктах на суму 235,8 тис грн.
ДПС Буковини роз’яснює: Які категорії ФОПів можуть не платити ЄСВ у 2021 році
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, на період протиепідемічних заходів, згідно із Законом №1072 звільнено від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ платників єдиного податку першої групи за періоди з 1 по 31 грудня 2020 року, з 1 по 31 січня, з 1 по 28 лютого, з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2021 року за себе.
Тобто єдиний внесок спрощенці першої групи не сплачують за грудень 2020 року та 5 місяців з січня по травень (включно) 2021 року. Важливо, що законом чітко визначено, ці місяці несплати єдиного внеску включаються до страхового стажу єдинника 1-ї групи.
Слід знати, ФОПи другої та третьої груп не звільняються від виплати ЄСВ. Не платити соцвнесок можуть тільки підприємці, які не отримали доходу.
Крім того, зміни до законодавства передбачають, що звільняються від сплати єдиного внеску за себе:
особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, за умови взяття їх на облік як фізичних осіб-підприємців і провадження ними одного виду діяльності одночасно як фізичною особою-підприємцем, так і особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність;
особи, які провадять незалежну професійну діяльність та фізичні особи-підприємці, які мають основне місце роботи за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.
Публікація з даної теми за посиланням: https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki–novini-/450695.html
ДПС Буковини роз’яснює: Нюанси надсилання податкової звітність поштою
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області наголошують, податкова декларація (розрахунок, звіт) подається за вибором платника податків в один із таких способів (п. 49.3 ст. 49 ПКУ): особисто платником податків або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; засобами електронного зв’язку в електронній формі.
Відтак, слід знати, у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації (п. 49.5 ст. 49 ПКУ).
Правила надання послуг поштового зв’язку затверджені постановою КМУ від 05.03.2009 № 270.
Так, найменування відправника та адресата, їх поштові адреси на поштовому відправленні пишуться розбірливо чорнилом чи кульковою ручкою (крім червоного, жовтого та зеленого кольорів) або друкуються.
Внутрішні поштові відправлення з позначкою «Звіт» (листи та бандеролі з оголошеною цінністю, посилки) подаються для пересилання лише з описом вкладення.
У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв’язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.
Під час приймання для пересилання письмової кореспонденції на адресному боці кожного поштового відправлення проставляється відбиток календарного штемпеля.
У разі втрати або зіпсуття поштового відправлення чи затримки його вручення контролюючому органу з вини оператора поштового зв’язку, такий оператор несе відповідальність відповідно до закону (п. 49.6 ст. 49 ПКУ).
Платник податків протягом п’яти робочих днів з дня отримання повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення зобов’язаний надіслати поштою або надати особисто (за його вибором) контролюючому органу другий примірник податкової декларації разом з копією повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення.
Незалежно від факту втрати або зіпсуття такого поштового відправлення чи затримки його вручення платник податків зобов’язаний сплатити суму податкового зобов’язання, самостійно визначену ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених ПКУ (п. 49.7 ст. 49 ПКУ).
ДПС Буковини: Ломбарди мають проводити розрахунки через РРО
Головне управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснює, що статтею 1 Закону України від 12 липня 2001 року № 2664-ІІІ «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» встановлено, що ломбарди належать до фінансових установ і здійснюють свою діяльність у сфері надання фінансових послуг, зокрема, надання коштів у позику.
Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні РРО (далі – ПРРО) зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом № 265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Отже, суб’єкт господарювання, який здійснює свою діяльність у сфері надання фінансових послуг, зокрема, надання коштів у позику ломбардами, повинен проводити розрахункові операції із застосовуванням РРО або ПРРО.
Зареєструвати програмний РРО швидко та просто. Для цього необхідно перейти за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/.
Детально ознайомитися з процедурою реєстрації ПРРО можна у відеоуроці, який розміщено за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/video-lessons/6842.html.
Дякуємо за співпрацю!З повагою, Головне управління ДПС у Чернівецькій області (сектор пресслужби)