Акцизний податок з роздрібного продажу: проведення розрахункових операцій за підакцизні товари через РРО(ПРРО) забезпечує надходження до місцевих бюджетів
За три квартали 2022 до територіальних громад області сплачено понад 96,4 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу – інформує в о начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Наталія Чернівчан.
Разом з тим,  продовжує Наталія Василівна, під час здійснення податкового контролю у продавців алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального постійно виявляють порушення як у частині проведення сум готівки від продажу через РРО(ПРРО) та невидачі фіскальних чеків РРО (ПРРО) покупцям, так і в правильності відображення у розрахункових документах, які створює РРО при проведенні розрахункових операцій з продажу підакцизних товарів обов’язкового реквізиту «код УКТ ЗЕД».
Щоб збільшити фінансову базу для надходжень до місцевого бюджету і протидіяти нелегальному обігу  підакцизних товарів податківці постійно аналізують розрахункові документи, проведені через РРО/ПРРО (дані СОД РРО) продавців підакцизних товарів. Саме завдяки постійній увазі з боку ДПС до таких суб’єктів господарювання кількість випадків формування невідповідних розрахункових документів значно зменшилась.  Друге – це  проводяться фактичні перевірки.
У відомстві переконані, що ефективні  заходи зі сторони контролюючих органів та активна громадська позиція споживачів може реально впливати на недопущення порушень у сфері обігу підакцизних товарів. Тому закликають покупців не придбавати контрафактний товар без марок акцизного податку – якщо є сумніви користуйтеся електронним сервісом  «Пошук акцизної марки». За допомогою цього електронного сервісу покупці зможуть перевіряти легальність походження алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
І дуже важливо вимагати фіскальний чек РРО(ПРОО) від продавців  – отриманий чек за придбані алкогольні і тютюнові вироби та нафтопродукти  є доказом, що кошти не пішли на фінансування тіньової економіки, а повернулись у вигляді податків у місцеву скарбницю.
Про факти виявлених порушень законодавства буковинці можуть інформувати через чат-бот ДПС  «StopViolationBot» в месенджері Telegram 24/7.
Також можна телефонувати на гарячу лінію ДПС України 0-800-501-007, або Головного управління ДПС у Чернівецькій області +380502607876.
 
До податкової служби Буковини платники направили 103 запити на отримання публічної інформації
У податковому відомстві відзначають, що за дев’ять місяців 2022 року працівники Головного управління ДПС у Чернівецькій області опрацювали 103 запити на отримання публічної інформації.
В цілому, найбільше запитів надійшло від громадян – 87. Від юридичних осіб надійшло 13 запитів, від представників засобів масової інформації – 3 запити.
Зокрема запитувачі зверталися з проханням надати інформацію щодо: наявності або відсутності податкового боргу по єдиному податку та ЄСВ; зняття з податкового обліку як платника податків; незастосованих штрафних санкцій та пені; заборгованості по податках та платежах; відповідності/невідповідності платника ПДВ критеріям ризиковості платника податку; ставки та терміни сплати єдиного податку.
У регіональній податковій службі підкреслюють, всі отримані запити були розглянуті вчасно та не залишилися поза увагою.
Та нагадують платникам, що запити на отримання публічної інформації можуть бути надіслані  на поштову адресу  Головного управління ДПС у Чернівецькій області: 58013, м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200 А  та на офіційну електронну адресу: cv.official@tax.gov.ua.
Крім того, запити можна направити через «Електронний кабінет» (http://cabinet.tax.gov.ua) з використанням кваліфікованого електронного підпису.
Ознайомитися з Формою для подання запиту на отримання публічної інформації: Головна>ДПС у регіоні>Головне управління>Публічна інформація: https://cv.tax.gov.ua/dfs-u-regioni/golov-upr/dostup-do-publichnoi-info/forma-podannya-zapitu/