Для оформлення дозволу на працевлаштування необхідно зібрати пакет документів і подати їх до територіального органу Державної служби зайнятості.

Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці зазначає, що для оформлення дозволу на працевлаштування необхідно зібрати пакет документів і подати їх до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції.

             Роботодавець подає:

  • заяву за формою, встановленою Кабінетом Міністрів України, в якій роботодавець підтверджує, що посада, на якій застосовуватиметься праця іноземця або особи без громадянства, відповідно до законів України не пов’язана з належністю до громадянства України і не потребує надання допуску до державної таємниці;
  • копії сторінок паспортного документа іноземця або особи без громадянства з особистими даними разом з перекладом на українську мову, засвідченим в установленому порядку;
  • кольорова фотокартка іноземця або особи без громадянства розміром 3,5 x 4,5 сантиметра;
  • копія проєкту трудового договору (контракту) з іноземцем або особою без громадянства, посвідчена роботодавцем.

            Пакет документів залежить від категорії працівника, до якої належить іноземець, і має низку нюансів.

 

З 1 квітня збільшиться розмір компенсаційних виплат роботодавцям: інформація Держслужби зайнятості

 

Зокрема, компенсація за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час дії воєнного стану з 1 квітня 2024 року становитиме 8000 грн

Державна служба зайнятості інформує, що з 1 квітня 2024 року, відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2024 рік», мінімальна заробітна плата в Україні підвищиться до 8 тис. гривень. У зв’язку з цим зміниться розмір деяких виплат, що стосуються сфери зайнятості, розмір яких узгоджений з мінімальною зарплатою.

Зокрема, підвищення розміру мінімальної заробітної плати в Україні вплине на розмір компенсаційних виплат роботодавцям.

Так, розмір компенсації за працевлаштування людей з інвалідністю, учасників бойових дій, тих, кому до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років, та громадян, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць, тепер становитиме 8 тис. грн (50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати). Тривалість такої компенсації становить 6 місяців за кожен непарний місяць роботи працівника.

Компенсація за працевлаштування молоді з-поміж зареєстрованих безробітних (віком до 25 років – в яких страховий стаж менше ніж 12 місяців; віком до 35 років – на перше робоче місце; звільнених зі строкової військової/альтернативної служби – на перше робоче місце) збільшиться до 4 тис. грн (не більше 50 відсотків мінімальної заробітної плати). Тривалість такої компенсації становить 6 місяців за кожен непарний місяць роботи працівника.

Компенсація за працевлаштування громадян, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць і мають додаткові гарантії у працевлаштуванні або, тих, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 6 місяців, підвищиться до 3520 грн (не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску, який становить 22% від розміру мінімальної заробітної плати). Тривалість такої компенсації становить 12 місяців за кожен непарний місяць роботи працівника

Компенсація за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час дії воєнного стану з 1 квітня 2024 року становитиме 8 тис. грн (1 мінімальна зарплата за повністю виконану місячну (годинну) норму праці). Тривалість такої компенсації становить не більше 3 місяців, для людей з інвалідністю – не більше 6 місяців.

Водночас компенсація витрат роботодавця на оплату праці працевлаштованих за направленням центрів зайнятості ВПО збільшиться до 16 тис. грн (не більше двох розмірів мінімальної заробітної плати або обчисленої з неї відповідної суми в разі, коли особа працювала неповний місяць). Тривалість такої компенсації становить 6 місяців, для осіб, які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні – 12 місяців за кожен непарний місяць.

Збільшиться і розмір допомоги по частковому безробіттю у розрахунку на одного працівника або ФОПа – до 4 тис. грн (не більше 50 % розміру мінімальної заробітної плати). Тривалість такої допомоги становить не більше 180 календарних днів сумарно протягом 36 місяців.

Максимальний розмір оплати праці за участь у суспільно-корисних роботах теж зросте і з 1 квітня становитиме 12 тис. грн на місяць (не більше півтора розміру мінімальної заробітної плати за повністю виконану місячну(годинну) норму праці).

1 квітня 2024 року діятимуть нові розміри штрафів за використання незадекларованої праці

       Фахівці  Державної служби України з питань праці нагадують, що згідно із Законом «Про Державний бюджет України на 2024 рік» мінімальна заробітна плата з 1 квітня зросте до 8000 грн.

Загальні підстави відповідальності за порушення законодавства про працю визначені статтею 265 Кодексу законів про працю, і вони залежать саме від розміру мінімальної заробітної плати:

                   Вид санкції Підстави для накладення санкції
10-кратний розмір мінімальної зарплати, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення

з 01.04.2024 – 80 000 грн;

попередження – до юридичних осіб та ФОП, які є платниками єдиного податку першої – третьої груп;

30-кратний розмір мінімальної зарплати за вчинення порушення повторно протягом 2 років

з 01.04.2024 – 240 000 грн.

– за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);

– за оформлення працівника на неповний робочий час або за трудовим договором з нефіксованим робочим часом у разі фактичного виконання роботи протягом усього робочого часу;

– за виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків.

 
  2-кратний розмір мінімальної зарплати, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення

з 01.04.2024 – 16 000 грн.

– за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

                                                                                            Головний  державний інспектор відділу

                                                                                            з питань праці  південно-східного напрям-

                                                                                           ку управління інспекційної діяльності

                                                                                            у  Чернівецькій області  Південно-Західного

                                                                                           міжрегіонального  управління Державної

служби з питань праці   Дамаскін І.Г.    с